Hogar / Panel Meters / PCD200-265-B-N-200
minImg
PCD200-265-B-N-200
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Producto No:
PCD200-265-B-N-200
Descripción:
PROCESS CONTROL DISPLAY
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Display Characters - Height 0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type -
Number of Characters Per Row 6, 6
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Measuring Type Process
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight -
Series PCD200
Type Process Meter
Display Type LED - Red Characters
Measuring Range 0 ~ 20mA, ±10VDC
Voltage - Supply 85 ~ 265VAC