PCI20-220M-RC
Allied Components International
Producto No:
PCI20-220M-RC
Descripción:
22uH +/-20% Power Chip Inductor
En stock : 30
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 22 µH
Series PCI20
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20MHz