PCP1208-TD-H
onsemi
Producto No:
PCP1208-TD-H
Fabricante:
onsemi
Paquete:
PCP
Descripción:
TRANS NPN 200V 0.7A PCP
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 120MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 700 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 200mV @ 35mA, 350mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 200 V
Supplier Device Package PCP
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case TO-243AA
Power - Max 1.3 W
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 100mA, 5V