PCP1405-TD-H
onsemi
Producto No:
PCP1405-TD-H
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOT-89/PCP-1
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 250V 600MA SOT89
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 140 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 2.1 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.5Ohm @ 300mA, 4.5V
Supplier Device Package SOT-89/PCP-1
Vgs(th) (Max) @ Id 1.3V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 250 V
Series -
Power Dissipation (Max) 3.5W (Tc)
Package / Case TO-243AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 600mA (Ta)
Vgs (Max) ±10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 2.5V, 4.5V