PDZ4.7B-QZ
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PDZ4.7B-QZ
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
SOD-323
Descripción:
PDZ4.7B-Q/SOD323/SOD2
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 400 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms