PDZ4.7BGWX
Infineon Technologies
Producto No:
PDZ4.7BGWX
Paquete:
SOD-123
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
NEXPERPDZ4.7ZENDIODE
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2.13%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOD-123
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101, PDZ-GW
Package / Case SOD-123
Power - Max 365 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms