PE0100FRG070R1L
YAGEO
Producto No:
PE0100FRG070R1L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
01005
Descripción:
CHIP RESISTOR CURRENT SENSOR - L
En stock : 17010
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.007" (0.17mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 mOhms
Series PE_L
Power (Watts) 0.03W, 1/32W