PE0402FRF470R01L
YAGEO
Producto No:
PE0402FRF470R01L
Descripción:
RES 0.01 OHM 1% 1/4W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.25W, 1/4W