PE0603DRF070R05L
YAGEO
Producto No:
PE0603DRF070R05L
Descripción:
RES 0.05 OHM 0.5% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 50 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.1W, 1/10W