PE0603FRE070R015Z
YAGEO
Producto No:
PE0603FRE070R015Z
Descripción:
RES 0.015 OHM 1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 mOhms
Series PE_L
Power (Watts) 0.1W, 1/10W