PE0603FRE470R07Z
YAGEO
Producto No:
PE0603FRE470R07Z
Descripción:
RES 0.07 OHM 1% 0.4W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 70 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.4W