PE0603FRF070R02L
YAGEO
Producto No:
PE0603FRF070R02L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0603
Descripción:
RES 0.02 OHM 1% 1/10W 0603
En stock : 11594
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.1W, 1/10W