PE0603FRF570R047L
YAGEO
Producto No:
PE0603FRF570R047L
Descripción:
RES 0.047 OHM 1% 1/2W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 47 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W