PE0603FRF7W0R15L
YAGEO
Producto No:
PE0603FRF7W0R15L
Descripción:
RES 0.15 OHM 1% 1/5W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 150 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.2W, 1/5W