PE0612FKE7W0R05L
YAGEO
Producto No:
PE0612FKE7W0R05L
Descripción:
RES 0.05 OHM 1% 2W 0612
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 50 mOhms
Series PE
Power (Watts) 2W