PE0805DRE470R2L
YAGEO
Producto No:
PE0805DRE470R2L
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
0805
Descripción:
RES 0.2 OHM 0.5% 1/2W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 mOhms
Series PE_L
Power (Watts) 0.5W, 1/2W