PE0805FRF470R06L
YAGEO
Producto No:
PE0805FRF470R06L
Descripción:
RES 0.06 OHM 1% 1/2W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 60 mOhms
Series PE_L
Power (Watts) 0.5W, 1/2W