PE0805JRF070R3L
YAGEO
Producto No:
PE0805JRF070R3L
Descripción:
RES 0.3 OHM 5% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 300 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.125W, 1/8W