PE1206FKE470R02Z
YAGEO
Producto No:
PE1206FKE470R02Z
Descripción:
RES 0.02 OHM 1% 1W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 20 mOhms
Series PE
Power (Watts) 1W