PE1206FRF470R043L
YAGEO
Producto No:
PE1206FRF470R043L
Descripción:
RES 0.043 OHM 1% 1W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 43 mOhms
Series PE
Power (Watts) 1W