PE2010FKF070R068Z
YAGEO
Producto No:
PE2010FKF070R068Z
Descripción:
RES 0.068 OHM 1% 1/2W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 68 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W