PE2010FKM070R012L
YAGEO
Producto No:
PE2010FKM070R012L
Descripción:
RES 0.012 OHM 1% 1/2W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 12 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W