PE2512DKM070R007L
YAGEO
Producto No:
PE2512DKM070R007L
Descripción:
RES 0.007 OHM 0.5% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 7 mOhms
Series PE
Power (Watts) 1W