PE2512FKE070R082L
YAGEO
Producto No:
PE2512FKE070R082L
Descripción:
RES 0.082 OHM 1% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 82 mOhms
Series PE
Power (Watts) 1W