PE30L0FG102KAB
Vishay Sfernice
Producto No:
PE30L0FG102KAB
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
POT 1K OHM 3W CERMET LINEAR
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.630" (16.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Rotation 300°
Series PE30
Power (Watts) 3W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 1k
Size - Body Round - 0.776" Dia (19.70mm)