PE30L0FL472KAB
Vishay Sfernice
Producto No:
PE30L0FL472KAB
Descripción:
POT 4.7K OHM 3W CERMET LINEAR
En stock : 106
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Slotted
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.984" (25.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Series PE30
Power (Watts) 3W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 4.7k
Size - Body Round - 0.776" Dia (19.70mm)