PE30L0FR473KAB
Vishay Sfernice
Producto No:
PE30L0FR473KAB
Descripción:
POT 47K OHM 1.91W CERMET LINEAR
Bushing Thread M10 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 1.969" (50.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Series PE30
Power (Watts) 1.91W
Mfr Vishay Sfernice
Resistive Material Cermet
Resistance (Ohms) 47k
Size - Body Round - 0.776" Dia (19.70mm)