PEF220WH10336BK1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
PEF220WH10336BK1
Descripción:
CAP CER 10000PF 13KV R230 DISK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 13000V (13kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 8.858" Dia (225.00mm)
Temperature Coefficient R230
Product Status Active
Ratings -
Series PEF 220
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF