PF1206FKM7W0R05Z
YAGEO
Producto No:
PF1206FKM7W0R05Z
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
1206
Descripción:
RES 0.05 OHM 1% 1/2W 1206
En stock : 6677
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 50 mOhms
Series PF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W