PHK4NQ20T,518
NXP USA Inc.
Producto No:
PHK4NQ20T,518
Fabricante:
NXP USA Inc.
Paquete:
8-SO
Descripción:
MOSFET N-CH 200V 4A 8SO
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1230 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 26 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 130mOhm @ 4A, 10V
Supplier Device Package 8-SO
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Series TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 6.25W (Tc)
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V