PHPT610030PK-QX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PHPT610030PK-QX
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
LFPAK56D
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
PHPT610030PK-Q/SOT1205/LFPAK56
Guía del usuario
Operating Temperature 175°C (TJ)
Frequency - Transition 125MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 3A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 360mV @ 200mA, 2A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 100V
Supplier Device Package LFPAK56D
Series Automotive, AEC-Q101
Transistor Type 2 PNP (Dual)
Package / Case SOT-1205, 8-LFPAK56
Power - Max 1W
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 150 @ 500mA, 10V