PHT0603Y1001BGT
Vishay Sfernice
Producto No:
PHT0603Y1001BGT
Fabricante:
Vishay Sfernice
Paquete:
0603
Descripción:
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.0375W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 215°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1 kOhms
Series PHT
Power (Watts) 0.0375W