PHT0603Y1002BGT
Vishay Sfernice
Producto No:
PHT0603Y1002BGT
Paquete:
0603
Descripción:
RES SMD 10KOHM 0.1% 0.0375W 0603
En stock : 995
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 215°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 10 kOhms
Series PHT
Power (Watts) 0.0375W