PHT0805E10R0DGT
Vishay Sfernice
Producto No:
PHT0805E10R0DGT
Fabricante:
Vishay Sfernice
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 10 OHM 0.5% 0.06W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 215°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 10 Ohms
Series PHT
Power (Watts) 0.06W