PHT1206E10R0DGT
Vishay Sfernice
Producto No:
PHT1206E10R0DGT
Paquete:
1206
Descripción:
RES SMD 10 OHM 0.5% 1/10W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 215°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.120" L x 0.063" W (3.06mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 10 Ohms
Series PHT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W