PKX014A0X3-SRDZ
ABB Power Electronics Inc.
Producto No:
PKX014A0X3-SRDZ
Paquete:
17-SMD
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
14 A NON-ISOLATED DCDC CONVERTER
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14.4V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 0.6 ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.48" L x 0.48" W x 0.30" H (12.2mm x 12.2mm x 7.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 17-SMD
Current - Output (Max) 14A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features Enable, Active Low
Series PicoDLynx™ II
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 17-SMD Module
Efficiency 95.2%