Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMBTA44,215
Fabricante:
Paquete:
TO-236AB
Lote:
-
Descripción:
TRANS NPN 400V 0.3A TO236AB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.418
$0.418
10
$0.34105
$3.4105
100
$0.232465
$23.2465
500
$0.174325
$87.1625
1000
$0.130739
$130.739
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 20MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 300 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 750mV @ 5mA, 50mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 400 V |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Power - Max | 250 mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 10V |
| Base Product Number | PMBTA44 |