Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMDT290UNE,115
Fabricante:
Paquete:
SOT-666
Lote:
-
Descripción:
MOSFET 2N-CH 20V 0.8A SOT666
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.34865
$3.4865
100
$0.21698
$21.698
500
$0.148428
$74.214
1000
$0.11418
$114.18
2000
$0.102762
$205.524
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 83pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 0.68nC @ 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 380mOhm @ 500mA, 4.5V |
| Supplier Device Package | SOT-666 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 950mV @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™ |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 500mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 800mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | PMDT290 |