Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMDXB290UNEZ
Fabricante:
Paquete:
DFN1010B-6
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
SMALL SIGNAL MOSFETS FOR PORTABL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.31065
$3.1065
100
$0.15675
$15.675
500
$0.127908
$63.954
1000
$0.094896
$94.896
2000
$0.079838
$159.676
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | Standard |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 43.6pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 0.9nC @ 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 320mOhm @ 1.2A, 4.5V |
| Supplier Device Package | DFN1010B-6 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Series | - |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 280mW (Ta), 6W (Tc) |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 930mA (Ta), 3.5A (Tc) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | PMDXB290 |