Hogar / Single Diodes / PMEG045V050EPEZ
minImg
PMEG045V050EPEZ
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG045V050EPEZ
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 5A CFP15B
En stock : 4993
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 18 ns
Capacitance @ Vr, F 540pF @ 1V, 1MHz
Supplier Device Package CFP15B
Current - Reverse Leakage @ Vr 300 µA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 5 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 5A