Hogar / Single Diodes / PMEG050V030EPE-QZ
minImg
PMEG050V030EPE-QZ
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG050V030EPE-QZ
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
CFP15B
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 50V 3A CFP15B
En stock : 5000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 12 ns
Capacitance @ Vr, F 323pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CFP15B
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 50 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 530 mV @ 3 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 50 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 3A