Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG050V150EPEZ
Fabricante:
Paquete:
CFP15B
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 50V 15A CFP15B
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.855
$0.855
10
$0.7011
$7.011
100
$0.54549
$54.549
500
$0.462327
$231.1635
1000
$0.376618
$376.618
2000
$0.35454
$709.08
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 27 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 833pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | CFP15B |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 370 µA @ 50 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 650 mV @ 15 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 15A |