Hogar / Diode Arrays / PMEG060T060CLPEZ
minImg
PMEG060T060CLPEZ
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG060T060CLPEZ
Descripción:
PMEG060T060CLPE/SOT1289B/CFP15
En stock : 7161
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 17 ns
Supplier Device Package CFP15B
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.8 µA @ 60 V
Series -
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 620 mV @ 3 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 3A
Operating Temperature - Junction 175°C