onsemi
Producto No:
PMEG060V030EPDZ
Fabricante:
Paquete:
CFP15
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
PMEG060V0303LMESCHOTTBARRIRECTIF
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 12 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 350pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | CFP15 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 60 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 530 mV @ 3 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |