Hogar / Single Diodes / PMEG100V060ELPDZ
minImg
PMEG100V060ELPDZ
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG100V060ELPDZ
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
CFP15
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 6A CFP15
En stock : 61189
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 8 ns
Capacitance @ Vr, F 200pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package CFP15
Current - Reverse Leakage @ Vr 450 nA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 6 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 6A