Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG2010AEBF
Fabricante:
Paquete:
SOD-523
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD523
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.2717
$2.717
100
$0.162925
$16.2925
500
$0.150879
$75.4395
1000
$0.1026
$102.6
2000
$0.094458
$188.916
5000
$0.090526
$452.63
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 19pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-523 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.5 mA @ 20 V |
| Series | - |
| Package / Case | SC-79, SOD-523 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 620 mV @ 1 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | PMEG2010 |