Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG2010AEH-QX
Fabricante:
Paquete:
SOD-123F
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
PMEG2010AEH-Q/SOD123F/SOD2
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 55pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-123F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 20 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOD-123F |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 430 mV @ 1 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Base Product Number | PMEG2010 |