Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG2020EJF
Fabricante:
Paquete:
SOD-323F
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 20V 2A SOD323F
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.27455
$2.7455
100
$0.16473
$16.473
500
$0.15257
$76.285
1000
$0.10374
$103.74
2000
$0.095504
$191.008
5000
$0.091532
$457.66
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 50pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-323F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 20 V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | SC-90, SOD-323F |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 525 mV @ 2 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Base Product Number | PMEG2020 |