PMEG3005EJ-QX
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG3005EJ-QX
Paquete:
SOD-323F
Descripción:
PMEG3005EJ-Q/SOD323F/SOD323F
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 55pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 30 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-90, SOD-323F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 430 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 500mA