Nexperia USA Inc.
Producto No:
PMEG3005ELD,315
Fabricante:
Paquete:
DFN1006D-2
Lote:
-
Descripción:
DIODE SCHOT 30V 500MA DFN1006D-2
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.399
$0.399
10
$0.29735
$2.9735
100
$0.168245
$16.8245
500
$0.111397
$55.6985
1000
$0.085405
$85.405
2000
$0.074271
$148.542
5000
$0.066842
$334.21
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 6 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 30pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DFN1006D-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 30 V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 2-XDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 500 mV @ 500 mA |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Base Product Number | PMEG3005 |